881

Запущений у космос український супутник вийшов на зв’язок із центром управління на Хмельниччині (ФОТО, ВІДЕО)

Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є філією Національного Центру управління та випробувань космічних засобів Національного Космічного агентства України, який розташований на Хмельниччині, успішно провів перший сеанс зв’язку з українським супутником «Січ-2-30». Учора, 13 січня, цей  апарат запустила у космос компанія Ілона Маска «SpaceX» о 17:25 за київським часом з комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал.

Як повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram, наразі з апаратом встановлено стійкий зв’язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі.

Завдяки інформації, отриманій супутником «Січ-2-30», можна буде поліпшити роботу українських аграріїв, картографів, фахівців лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих. А ще він буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus!

Нагадаємо, Центр прийому і обробки спеціальної інформації розташований у селі Залісці, що поблизу міста Дунаївці . Він стежитиме за роботою роботою супутника та прийматиме дані з космосу на обробку. На початку грудня в Центрі на Хмельниччині провели випробування наземного сегменту для управління та подальшої експлуатації супутника «Січ 2-30» та відправили його до США.

Спочатку він розроблявся під назвою «Січ-2-1», потім був перейменований у «Січ-2-30», оскільки його планували запустити до 30-річчя незалежності України. 

Апарат призначений для отримання цифрових фотографій Землі. Він зніматиме ліси, поля, річки, інженерні споруди, скупчення і переміщення техніки та кораблів, проведе картографічні виміри. Термін служби супутника – три роки.

Супутник розроблений КБ «Південне» та є першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *