822

Збитків на понад мільйон гривень завдали торік порушники рибогосподарству Хмельниччини

Упродовж минулого року державні інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля викрили 801 порушення природоохоронного законодавства, з яких 170 – грубі.

За інформацією установи, найбільше виявлено порушень правил рибальства (складено 349 протоколів), зафіксовано 106 фактів незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів, складено також 6 протоколів щодо виготовлення, збуту, зберігання чи реклами заборонених знарядь лову і 8 – за невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб.

«На порушників накладено штрафів на суму 33 184 гривні. А збитки, завдані рибному господарству, становлять 1 131 561 гривню. Також у порушників вилучено 624 одиниці заборонених знарядь лову», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

За матеріалами Управління Держрибагентства у Хмельницькій області правоохоронцями відкрито 18 кримінальних проваджень щодо незаконного зайняття рибним промислом.

Зокрема, у грудні 2021 року Хмельницький рибоохоронний патруль спільно з працівниками Шепетівського РУП викрили грубе порушення правил рибальства на річці Хомора у селі Юровщина. Двоє молодиків  ловили рибу з дерев’яного човна за допомогою забороненого знаряддя лову – сітки. Виловили 122 екземпляра карася сріблястого. Збитки становлять 192 882 гривні. На порушників складено адмінпротоколи, а матеріали справ передано до суду.

Крім того, рибінспектори виявляли продаж водних біоресурсів без документів на ринках області. Із порушеннями торгували у селищах Сатанів, Стара Синява та Летичів, містах Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Деражня, Шепетівка, Нетішин та Хмельницький. На всіх порушників складені протоколи.

В Управлінні Держрибагентства області нагадують про телефонну «гарячу лінію»: (068) 384-98-10, сюди можна повідомляти про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *