808

Гігантські костюми та старі традиції. Репортаж з Маланки-фест 2022 у Чернівцях

Цьогоріч у фестивалі брали участь 32 колективи. Команди у традиційних костюмах і сучасних оцінювали окремо.

15 січня у Чернівцях відбувся фестиваль «Маланка-фест». До Чернівців приїхали колективи з усієї Буковини, також були гості із Харківщини, Хмельниччини та Румунії.

Карнавальна хода розпочалася із площі Філармонії. Так 32 колективи зробили традиційне коло центром Чернівців аби показати себе. Цього року було 17 колективів переберій і 15 у традиційних костюмах.

«Всі заявлені учасники приїхали, ніхто не анулював свої виступи через погоду. Маланкарі роблять два кола центром міста. Перше коло роблять абсолютно усі учасники, аби чернівчани і гості міста із ними познайомилися. Друге коло роблять лише учасники із технікою та костюмами, тобто переберія. Колективи із традиційною маланкою далі виступають на сцені», − розповіла організаторка фестивалю Оксана Лелюк.

Моряки, які смажили порося прямо на фестивалі, циганське шатро, пересувний шпиталь, який «вакцинував» глядачів, клоуни та багато інших костюмів могли побачити  глядачі на карнавальній ході. Та велику увагу звернула на себе команда із села Горбового. Маланкарі вже традиційно виготовляють для фестивалю величезні рухомі конструкції. Цього разу це був символ року – гігантський тигр.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *