3264

Спільний рекорд України до Дня Соборності встановили Хмельниччина, Тернопільщина та Чернівеччина (ФОТО)

Вперше в історії святкувань Дня Соборності зустрілися представники трьох сусідніх областей – Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької. Відбулося дійство сьогодні, 22 січня, в селі Окопи Мельнице-Подільської тергромади Чортківського району на межі трьох регіонів.

103 роки тому підписанням Акту злуки стверджувалось об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців.

Цьогоріч до традиційного святкування єднання до Хмельниччини й Тернопільщини долучилася й Буковина. Сотні людей в національному вбранні, з великим стягом зібралися на дійство.

Особливим моментом дня стало встановлення спільного рекорду України, ініціаторами якого є очільники трьох ОДА:  Сергій Гамалій, Володимир Труш та Сергій Осадчук. Рекорд зафіксував експерт і офіційний представник національного проєкту «Книга рекордів України» Віталій Іваницький. Відповідні сертифікати він вручив трьом головам облдержадміністрацій.

Відтак, у селі Окопи, яке в давнину називалося містом Святої Трійці, на межі трьох областей, у місці, де колись проходив кордон трьох держав, засвічено найбільший в Україні трисвічник, виготовлений у формі Тризуба. Його розміри 750 сантиметрів на 1,8 метра. Свічі єдності запалили від Вифлеємського вогню, який передали українським громадам представники Пласту.

Святкування продовжилося культурно-мистецькою програмою, виступами творчих колективів, частуванням.

Нагадаємо, тогоріч масовим заходам до Дня Соборності завадили суворі карантинні обмеження, а на Південному Бузі хмельничани розгорнули великий синьо-жовтий стяг.

(Фото надані пресслужбою Хмельницької ОДА) 
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *