1028

Особливо небезпечні кліщі в травні-червні


Доцентка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ Олена Мироник
pogliad.ua

A
A
A

Вони живляться кров’ю людей та тварин і можуть заражати інфекційними хворобами

Про небезпеки, які несуть із собою кліщі та як діяти у разі їхньої атаки, розповідає читачам «Погляду» кандидат медичних наук, доцентка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ Олена Мироник.

– Коли кліщі особливо небезпечні?

– Кліщі активні в природі з березня по листопад місяць, живляться кров’ю людей та тварин. Кліщі особливо небезпечні з початку травня і до середини червня, саме в цей час вони особливо активні. І, звичайно ж, в ці місяці, виїжджаючи на дачу, в ліс і просто гуляючи в парках, необхідно бути особливо акуратним. Саме, з травня по червень місяць, реєструють найбільшу кількість постраждалих від укусів кліщів.

Не капайте на кліща олією, вона перекриє доступ кисню і вб’є його, і тим самим, збільшить ризик зараження

Зараження інфекційними хворобами відбувається через укус кліща, що нападає на людину під час відвідування лісу, парків, зеленої зони. Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Непроханих гостей можна зустріти навіть на дачній ділянці чи в міському парку

– Як розпізнати цих паразитів?

– Кліщі відносяться до павукоподібних і за виглядом нагадують маленьких павучків довжиною від 2 до 4 міліметрів. Після того, як кліщ насмокчеться крові, він сильно збільшується в розмірах і стає добре помітним, утворюючи горбик під шкірою. Самі собою кліщі не представляють небезпеки, але вони є переносниками збудників інфекційних хвороб.

Найкращим місцем для їхнього життя є листяні і хвойні ліси, зарості чагарників, галявини з високою травою, береги річок та сонячні схили гір. У наш час кліща можна зустріти не лише в лісі, але й на своїй дачній ділянці, в міському парку чи сквері. У більшості випадків вони чекають свою жертву на землі або у високій траві. Іноді кліщ, відчувши наближення людини, може стрибнути з гілки дерева і пролетіти кілька метрів, щоб досягти мети. Він міцно чіпляється за людину і шукає місце для укусу. Під час укусу виділяється спеціальна знеболювальна речовина, тому ви навряд чи його відчуєте. На тілі людини, він може перебувати протягом декількох днів, після чого, напившись крові, він відвалюється.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *