1027

У Чернівцях шиють аптечки для ЗСУ

A
A
A

Вимушені переселенці стають майже професійними швачками, щоб наблизити мир і перемогу

У шкільній майстерні кипить робота над створенням потрібних аксесуарів для військових – камуфляжних аптечок, які кріпляться до бронежилетів. А стартувала така ініціатива одразу, як розпочався відкритий воєнний напад росії на Україну.

– Ідея виникла після повномасштабного вторгнення в нашу державу, – розповідає «Погляду» підприємиця і кравчиня Наталія Іванчук. – Батько дитини, яка навчається в нашій школі, служить у військовій частині і постало питання про те, що їм потрібні аптечки. Разом із вчителем праці стали розмірковувати над тим, як це зробити. Довелося одну аптечку розпороти, так ми отримали лекала і взялися до роботи. Оскільки в межах школи неможливо було виготовляти необхідну кількість, ми знайшли цех в Магалі. Доправляли тканину, фурнітуру та охочих людей, які їхали туди шити, бо там обладнання було вдосталь, а працівників – обмаль. Упродовж першого місяця ми щоранку привозили людей в цех, а щовечора забирали. А тим часом потроху почали гуртуватися в школі. Нам виділили кабінет для пошиття аптечок, ми зібрали своїми силами швейні машинки: хтось з дому, хтось – з гаража. Щодо цеху в Магалі, то згодом там перейшли на своє безпосереднє виробництво – відновили роботу з пошиття наплічників.

За словами пані Наталії, свого часу на базі школи у неї діяло ательє «Голочка», однак через високу оренду, у вересні їй довелося зачинитися. Каже, ніколи б не подумала, що невдовзі повернеться в шкільні стіни ще й за таких сумних обставин.

– Зараз працюємо суто на волонтерських засадах, – додає Н. Іванчук. – Хоча як підприємець добре знаю, що нікуди не поділися основні видатки – оренда, робоча сила, тканина, фурнітура… Це звідкілясь просто так не береться. Дівчата, які в нас працюють – це вимушені переселенці. Я не можу їх примусити прийти в 9:00 і піти в 17:00-18:00. Вони приходять, коли мають можливість та бажання і працюють, як можуть. Сьогодні прийшло 3 людей, іноді буває 5-6.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *