1022

Понад 13 тисяч “дарів смерті” від окупантів допомогли знешкодити хмельницькі піротехніки (ФОТО)

Рятувальники України щоденно вилучають тисячі вибухонебезпечних предметів при розмінуванні звільнених територій. Зокрема, хмельницькі піротехніки цими місяцями залучаються до знешкодження вибухівок на Київщині та Чернігівщині. Статистика виконаних робіт, як повідомляють в ГУ ДСНС у Хмельницькій області, і тішить, і засмучує одночасно.

Російські загарбники не шкодували для української землі протитанкових та протипіхотних мін, балістичних ракет, які не здетонували. А цинічність закладання розтяжок чи ручних гранат — шокує.

“У перші дні розмінування весь світ був ошелешений безсоромністю місць таких знахідок. Розтяжка біля дитячого електромобіля у дворі приватного будинку під Києвом, чи смертельні “пелюстки” на стежках. Або граната, прикріплена на дверях шафи напівзруйнованого будинку. Таку ж гранату згодом виявили у траві на кладовищі”, – йдеться в повідомленні ДСНС.

Хмельницькі рятувальники звітують: з другої половина березня у Києві та області піротехнічним розрахунком здійснено 37 залучень на обстеження окремих ділянок місцевості. На цій території вони виявили та знищили понад 2 000 вибухонебезпечних предметів та більше 400 кілограмів балістичного пороху спалили.

А на Чернігівщині піротехніків з Хмельницької області понад 30 разів залучали до обстеження приватних подвір’їв та прилеглої території. Тут кількість знешкоджених “дарів смерті” перевищує 11 000. Балістичного пороху спалили більше 100 кілограмів.

Усього з початку широкомасштабного військового вторгнення РФ знешкоджено 104 271 вибухонебезпечний предмет та 593 кілограми вибухової речовини, у тому числі 1 927 авіаційних бомб. Обстежено територію площею 20 291 гектар. Як зауважують в ДСНС, розміновувати допомагають спеціалісти з усього світу. Інакше нашим піротехнікам доведеться працювати над розмінуванням території України близько п’яти років.

Нагадаємо, правилам поводження з небезпечними знахідками навчали сапери ДСНС Хмельниччини.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *