1100

Домашнього “терориста” із Шепетівщини посадили у в’язницю

Два роки позбавлення волі присудив Нетішинський міський суд 35-річному місцеву жителю, визнавши його винним у домашньому насильстві за ст.126-1 Кримінального кодексу України. Це – максимальне покарання, передбачене за такий злочин, як повідомляють в Шепетівському райуправлінні поліції.

Потерпіла упродовж року зверталась до правоохоронців за допомогою, бо співмешканець систематично погрожував її та ображав. За це домашнього “терориста” неодноразово притягували до адміністративної відповідальності, втім — не допомогло.

“Через неприязні стосунки між чоловіком та жінкою постійно відбувались сварки. Під час однієї з таких кривдник погрожував фізичною розправою, ображав та наніс тілесні ушкодження співмешканці”, – повідомили в РУП.

Слідчі відкрили на нього кримінальне провадження, яке судом уже розглянуто та винесено вирок.

Водночас поліцейські наголошують, що насильство – злочин, якому немає виправдання. А говорити про насильство – не соромно, це єдиний шлях його подолати. Намагання “потерпіти та перечекати” переважно тільки погіршують ситуацію.

За даними ООН, близько чотирьох мільйонів українських жінок страждають від насилля в родинах щорічно. І тільки 10-15% шукають допомоги. З 2019 року запроваджено кримінальну відповідальність за домашнє насилля, а постраждалі можуть безоплатно отримати усі види правових послуг.

Додамо, що 20 червня Верховна Рада ухвалила резонансне рішення, якого Україна чекала 11 років. Парламент нарешті ратифікував документ під назвою “Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок, домашньому насильству та боротьбу із цими явищам”. Її мета – запобігання, протидія і профілактика насильству, а також допомога постраждалим особам, насамперед – жінкам. Після його ратифікації Україну чекає удосконалення та ухвалення ще низки законодавчих актів, аби захист жінок від насильства діяв не на папері, а в реальному житті.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *