2204

“Карту потреб” для взаємодії громад і міжнародних благодійників розроблять на Хмельниччині

На Хмельниччині продовжують дбати про належні умови для розміщення внутрішньо переміщених осіб, їх перебування та забезпечення необхідними речами й продуктами харчування. Не припиняється й співпраця із міжнародними благодійниками. Для більш тісної взаємодії громад регіону та донорських організацій в обласній військовій адміністрації планують створити спеціальну мапу.

Про це йшлося сьогодні, 23 червня, на зустрічі керівників тергромад із керівництвом ОВА.

Зазначалось, що на гуманітарний хаб при ОВА доставлено велику кількість допомоги від міжнародних організацій з Польщі, Британії, Словаччини, Італії, США та інших країн. Вона потрібна й надалі.

“Аби ця співпраця була ще більш ефективною та систематизованою, ми плануємо розробити інтерактивну “карту потреб” області. У ній громади вноситимуть та оновлюватимуть актуальну інформацію про свої потреби, щоб ті організації, які хочуть допомагати, могли бачити, якої допомоги потребують на певній території, та долучатися до забезпечення їх усім необхідним,”- зазначив начальник ОВА Сергій Гамалій.

Його заступник Володимир Юр’єв нагадав, що з метою покращення взаємодії та комунікації з міжнародними організаціями, фондами і проєктами, які опікуються долею українців в умовах війни, при ОВА функціонує партнерський майданчик донорської допомоги. Завдяки йому вдалось об’єднати понад 30 таких організацій.

Вже є перші результати, запевняють в адміністрації.

Зокрема, 6 офісів з прийому документів для виплати грошової допомоги створено в області БФ “Право на захист” в партнерстві з УВКБ ООН (Агенства ООН у справах біженців). На сьогодні в них зареєстровано 20 057 домогосподарств (60 000 осіб) на отримання щомісячної допомоги у розмірі 2 220 гривень на особу.

БФ “Рокада” надало для 12 громад області ліжка, ковдри, матраци, подушки, комплекти постільної білизни, рушники, посуд, побутову техніку для центрів ВПО. Проведено 592 соціальні консультації, 1 311 особам надали психологічну допомогу, 550 дітей та 66 багатодітних родин отримали “пакунки радості” та гумдопомогу.

Також МФБ “Українська фундація громадського здоров’я” за фінансової підтримки ЮНІСЕФ створила 6 міждисциплінарних мобільних команд, 5 із них уже надають соціальну та психологічну підтримку. Надано консультації 1 474 особам.

Значну допомогу внутрішньо переміщені особи та громади області отримали від Міжнародної організації міграції, яка придбала 3 260 ковдр, 187 матраців, 300 рушників, 25 постільних наборів. Крім цього, організацією здійснюється технічна експертиза 6-ти запропонованих приміщень для постійного проживання внутрішньо переміщених осіб з метою проведення ремонтних робіт.

Нагадаємо, раніше в ОВА анонсували, що Хмельниччина стане комунікаційним майданчиком для міжнародних благодійників. Нині в області за підтримки Міжнародної організації міграції розгортають мережу громадських пралень.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *