1094

З вдячністю від хмельничан: 12 тематичних муралів з’явиться у Хмельницькому

Серія із 12 тематичних муралів з’явиться у Хмельницькому. Вони об’єднані темою вдячності сучасним героям України: військовим, медикам, волонтерам, рятувальникам. Творча ініціатива належить громадській організації “Українці майбутнього”.

Один із таких муралів у символічних синьо-жовтих кольорах малюють в середмісті, йдеться в сюжеті ТРК “Місто”. За словами волонтерки проєкту Олесі Шевчук, локацію вибрали унікальну, бо саме тут була “гаряча” точка, пов’язана із військовими і переселенцями, наданням допомоги людям, які рятувались від війни.

Каже, мурал складається із трьох частин: своєрідна посвята воїнам, рятувальникам, де боєць обіймає дитину, і військовим медикам та волонтерам (вигляд муралу після завершення – нижче за текстом).

Спочатку художник створює ескіз стінопису, потім виготовляють трафарет, а далі наносять малюнок на стіну за допомогою фарб.

Як зазначає Олеся Шевчук, проєкт назвали “Відважна Україна” і в такий спосіб хочуть подякувати воїнам, медикам, рятувальникам і всім, хто забезпечує надійний тил та наближає перемогу. Перший мурал із зображенням медика вже прикрасив фасад міської лікарні. Другий – на завершенні по вулиці Грушевського. Локації ж для наступних стінописів тримають у секреті.

Перехожі таку ініціативу підтримують. Кошти на втілення ідеї зібрали небайдужі до мистецтва люди. Проте допомогти фінансово може кожний, перерахувавши гроші на рахунок організації “Українці майбутнього” 4246001000526313 (призначення платежу “Благодійний внесок”).

Нагадаємо, патріотичне графіті замість сірої огорожі створили у Ярмолинцях.

(Скриншоти відео ТРК “Місто”)
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *