1063

Безробітних мешканців Хмельниччини залучатимуть до оплачуваних громадських робіт

В Україні на час воєнного стану офіційно зареєстрованих безробітних, які не працюють понад місяць, залучатимуть до суспільно корисних робіт. За це платитимуть мінімальну зарплату.

Про таку ініціативу уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, в умовах повномасштабної війни потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується й організації роботи в тилу. Відтак уряд затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт.

“Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада”, – йдеться в роз’ясненні Кабміну.

Прем’єр уточнив, що праця буде оплачуватися — в розмірі мінімальної зарплати, яка наразі становить 6500 гривень, а з 1 жовтня зросте до 6700 гривень.

“Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі повинні або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту”, – наголосив Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

Також додав, що відтепер статус та виплати з безробіття втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном більше 30 днів під час воєнного стану.

За даними Хмельницького обласного центру зайнятості, станом на 1 червня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних в регіоні становила близько 12 300 осіб. Серед безробітних на Хмельниччині 57,3% складали жінки, 25,7% – молодь віком до 35 років, 20,7% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 46,8% зареєстрованих безробітних є сільськими мешканцями.

Нагадаємо, на одну вакансію в Хмельницькій області в середньому претендує 9 безробітних.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *