1913

Суд на Старокостянтинівщині зобов’язав поновити прапорщика запасу у квартирній черзі

З позовом до військової частини звернувся в Старокостянтинівський райсуд прапорщик запасу. Пояснив, що з 2001 року він та члени його сім’ї перебували на квартирному обліку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов. А в 2018-ому його звільнили з військової служби у запас у зв’язку із закінченням строку контракту. Згодом він з’ясував, що тоді ж його зняли і з квартирної черги.

На думку позивача, як повідомили в Хмельницькому апеляційному суді, це суперечить вимогам чинного законодавства, позаяк на момент звільнення вислуга у Збройних Силах України у нього становила 26 років 1 місяць.

“Районний суд задовольнив позов: визнав незаконним та скасував протокол житлової комісії військової частини щодо зняття прапорщика запасу зі складом сім’ї 2 особи з квартирного обліку й зобов’язав поновити його у загальній квартирній черзі з 2001 року. Але частина оскаржила це рішення до апеляційного суду, бо вважає, що зі звільненням прапорщика правових підстав для його перебування на квартирному обліку при військовій частині немає”, – зазначили в суді.

Колегія суддів ХАС зауважила, що відповідно до законодавства військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їхніх сімей мають право на отримання житла, а отже, і на залишення на обліку до отримання житла, в тому числі й у разі звільнення в запас чи відставку (крім випадків, передбачених пунктом 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями).

Відтак апеляційний суд залишив без задоволення скаргу військової частини.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *