1081

Міжнародний день світлофора

Міжнародний день світлофора

Щорічно 5 серпня світова спільнота відзначає подію, яка для багатьох проходить непомітно, проте є надзвичайно важливою. І це Міжнародний день світлофора. Ми настільки звикли до цього пристрою у нашому повсякденному житті, що навіть не замислюємося над тим, яку важливу роль він виконує. Адже він не тільки регулює та впорядковує дорожній рух, але й рятує мільйони життів.

Цей технічний пристрій, без якого сьогодні важко уявити собі дорожній рух, пройшов тривалий шлях розвитку. Сьогодні цей оптичний пристрій широко використовується у регулюванні руху різних видів транспорту (автомобілів, потягів метро та залізниці, морського та водного транспорту), а також пішоходів.

Дату святкування, а саме 5 серпня, було обрано не випадково. Саме цього дня, у 1914 році, мешканці американського містечка Клівленда (штат Огайо) вперше побачили пристрій, на якому автоматично перемикалися кольорові лампочки. Згодом на вулицях містах з’явилися ще 3 таких світлофора. Автором саме цієї конструкції вважається Джейсон Хог.

Хоча як винахід перший світлофор з’явився близько півстоліття до того, а саме у 1868 році його сконструював англійський винахідник Джеймс Найт. Цей пристрій мав дві стрілки, які в горизонтальному положенні означали «зупинитися», а в опущеному стані – «пересуватися обережно». Вночі умикався газовий ліхтарик із зеленим та червоним кольорами, які змінювалися під час його обертання. Після року своєї служби газовий ліхтарик вибухнув, від чого постраждав поліцейський. Внаслідок вийшла заборона на використання світлофорів подібного зразку.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *