1078

Оновлені сходи без пандусів на набережній Хмельницького обурили містян

На набережній Південного Бугу в Хмельницькому комунальники оновлюють сходи, розташовані паралельно вулиці Кам’янецька. Їх аварійний стан і справді потребував ремонту. Але тут до цього, і після не було передбачено пандусів. Аби пройтися набережною в цьому місці, мамам із візочками та людям з обмеженими фізичними можливостями доводиться пересуватись по вузькому тротуару вздовж проїжджої частини.

Така байдужість до маломобільних груп населення в місті обурила хмельничан. Про причину відсутності пандусів вони поцікавилися в місцевої влади через соцмережі. В спільноті департаменту інфраструктури дописувачка Надія Головко звертається до чиновників:

“Якщо вже взялись робити нові сходи, невже так важко зробити їх для ЛЮДЕЙ, а не для галочки? Вам тяжко зробити пандус? Мало того, що з візочком і дитиною неможливо пройти тим тротуаром понад Бугом і приходиться пхатись біля проїжджої частини! Місто не пристосоване взагалі для інвалідів, а в країні війна, тим паче, і таких людей буде, на жаль, багато. Ми повинні думати про це вже, зараз! І робити умови для комфортного життя громадян. Для чого і для КОГО ви то робите?”

Авторку допису підтримали й інші учасники спільноти:

За словами Василя Новачка, заступника міського голови — директора департаменту інфраструктури, наразі триває ремонт трьох сходів на набережній вздовж Кам`янецької.

“Перші сходи — це сходи, які були облаштовані з бруківки в 2015 році під час капітального ремонту набережної, вони трішки осунулися і потребували ремонту, їх вже відновили. Далі двоє сходів бетонних, але, як бачимо, бетон дуже погано служить взимку, сиплять сіль і, власне, він на весну суттєво руйнується. Ті сходи вже були дуже важко прохідними”, – каже посадовець.

Додає, що в бюджеті міста на їх оновлення не було грошей через війну, оскільки більшість видатків через держказначейство не фінансується. Тож доручили комунальному підприємству “Парки і сквери міста Хмельницького” відремонтувати за рахунок власних коштів, отриманих від пайової участі. Вартість робіт — близько 35 000 гривень. Очевидно, в цю суму не входило забезпечення умов безбар`єрності й доступності.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *