1062

Після перемоги сіянці дерев з Буковини висадять в усій Україні

A
A
A

Понад 80 видів і сортів дерев та кущів вирощують в Оршівському базисному розсаднику на Кіцманщині

Базисний розсадник неподалік села Оршівці на Кіцманщині, що належить державному підприємству «Чернівецьке лісове господарство», без перебільшення, можна назвати рукотворною оазою. Цілий рік, а особливо влітку, його територія, якою опікується ліснича Кіцманського лісництва Розалія Нагірняк разом зі своєю невеличкою командою помічників, вражає своїм різнобарв’ям. На 24 гектарах ростуть понад 80 видів і сортів дерев та кущів, а ще трав’яних рослин. Цьогорічний догляд за сіянцями ускладнився тривалим бездощів’ям. Варто зазначити, що лісоводи викачали практично всю воду з двох глибоких криниць на території розсадника. Через це Розалії Нагірняк довелося з Кіцманя привезти цистерну води на 9 тонн, щоб полити сіянці. Щоправда, дещо полегшили ситуацію дощі, які випали в краї минулими вихідними.

Розширюють видовий склад рослин

Одно-дворічні саджанці-сіянці із розсадника, який, між іншим, є найбільшим із підпорядкованих Чернівецькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, використовують як для лісовідтворення, так і для потреб місцевого населення.

Буковина – єдина область в Україні, де 70 відсотків заготівлі деревини здійснюється методом поступових рубок

На території розсадника звели два затінених майданчика на 860 та 500 квадратних метрів зі штучним поливом, де тягнуть до сонця листочки й хвою тендітні рослини. Як розповіла Розалія Нагірняк, на площах її господарства проростають до мільйона штук посадкового матеріалу. Якби, до прикладу, їх висадити на вільних площах, то це був би новий ліс на площі 170 гектарів. Але сіянці тут вирощують не тільки для відновлення лісового фонду, а й для потреб населення.

Найбільший попит – на туї та декоративні кущі, зокрема вейгела, форзиція, гібіскус. Однак останнім часом суттєву конкуренцію лісоводам, розповідає ліснича, створюють приватні підприємці, котрі навчилися вирощувати екзотичні рослини для озеленення дворів і дачних ділянок. Тому працівники розсадника вимушені постійно розширювати видовий склад рослини. Зокрема, висаджують будлею, стефанандру, магнолію, гліцинію, тюльпанове дерево. Лише цього року почали культивувати п’ять нових порід.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *