4623

Вчені розказали про головні загрози людству

Більше 15 тис. учених з 184 країн підписали документ, що описує головні загрози людству, інформує 1NEWS з посиланням на Еспресо.

Перше «Попередження людству» вийшло в 1992 році. Його підписали близько 1700 учених зі всього світу. Документ передрікав знищення життя на Землі людством через утворення озонових дір, забруднення води і повітря, вирубування лісів, виснаження грунту і інших наслідків втручання людини в довкілля. Новий документ підвів підсумки 25 років, що пройшли з моменту публікації «Попередження».

«Людство не змогло добитися достатнього прогресу в рішенні екологічних проблем і багато які з них стали тільки серйознішими», — пишуть учені.

Головна проблема, на думку авторів документу — глобальна зміна клімату. З 1992 року середня температура виросла більш ніж на півградуса Цельсія, а щорічні викиди вуглекислого газу зросли на 62%. Также зменшилася кількість лісів, скоротилася кількість риби.

«Скоро буде надто пізно, щоб відхилитися від нашої траєкторії падіння», — відмічають учені.

Автори документу пропонують ряд шляхів вирішення проблеми, включаючи створення природних заповідників, скорочення кількості харчових відходів, впровадження більше екологічних технологій, зміну моделей споживання за допомогою економічних стимулів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *