4620

Зарубіжні ЗМІ у Росії будуть визнавати іноземними агентами

Держдума РФ прийняла в третьому, остаточному читанні закон, згідно з яким ЗМІ, які отримують іноземне фінансування, можуть бути визнані в РФ «іноземним агентом», передає 1NEWS з посиланням на УНН.

Як раніше повідомляли депутати, в середу цей закон буде направлений для розгляду до Ради Федерації.

Прийнятий закон також вводить процедуру позасудового блокування сайтів небажаних організацій.

Поправки про статус ЗМІ-іноземних агентів були внесені в другому читанні і стали вимушеною відповіддю на утиски російських ЗМІ в США.

«Юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або іноземна структура без утворення юридичної особи, яка поширює призначені для необмеженого кола осіб друковані, аудіо-, аудіовізуальні та інші повідомлення та матеріали (іноземне ЗМІ), можуть бути визнані іноземними ЗМІ, які виконують функції іноземного агента, незалежно від їх організаційно-правової форми, якщо вони отримують грошові кошти або інше майно від іноземних держав або державних органів, міжнародних та іноземних оганізацій, іноземних громадян, осіб без громадянства, або уповноважених ними осіб і (або) від російських юридичних осіб, які отримують грошові кошти або інше майно від зазначених джерел», — йдеться в тексті прийнятого закону.

Відповідно до закону, рішення про те, які ЗМІ будуть віднесені до іноземних агентів, буде приймати Мін’юст РФ. Іноземні ЗМІ, визнані «іноземним агентом» в РФ, повинні будуть маркувати свої інформаційні матеріали як продукцію, що розповсюджується «іноагентом» і представляти звітні документи.

При цьому на російські ЗМІ, в тому числі, що мають іноземне фінансування, дія закону не поширюватиметься, підкреслюють депутати.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *