3672

Україна не має послів у 17-ти державах

Через бюрократичну тяганину залишаються вакантними посади послів України в 17 державах, з якими Київ має дипломатичні відносини, повідомили в міністерстві закордонних справ країни. Про це пише 1NEWS, посилаючись на DW.COM.

Міністерство закордонних справ України констатує, що станом на січень 2018 року Україна не має послів у 17 іноземних державах. Про це в суботу, 13 січня, повідомили в українському зовнішньополітичному відомстві на запит інформагенції «Українські новини».

Приміром, із травня 2009 року України не має посла в Ефіопії. Із серпня 2013 року залишається вакантною посада посла в Казахстані. Із квітня 2014 року не призначений посол України у Швейцарії, із травня того ж року — в Данії та Чорногорії, із червня — на Кубі, а з липня — в Алжирі. Із серпня 2015 року залишаються вакантними посади послів в Ірландії й Вірменії.

Останній посол України в Росії Володимир Єльченко був звільнений українським президентом Петром Порошенком в грудні 2015 року. Торік звільнилися посади українських послів у Греції, Латвії, Перу, Хорватії, Киргизстані, Естонії й Південно-Африканський Республіці (ПАР).

Посли в іноземних державах призначаються й звільняються президентом за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюються підписами прем’єр-міністра й міністра закордонних справ.

На питання журналістів інформагенції щодо того, чи вносив міністр закордонних справ Павло Клімкін президентові Петру Порошенку подання на призначення послів у названих країнах, у МЗС не відповіли. Водночас у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що процедура призначення послів — тривала, оскільки вимагає підбору кандидатури, узгодження з главою держави, очікування агремана приймаючої сторони й підготовку указу президента.

Тегидипломатия іноземні посли МЗС
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *