5355

До другого туру президентських виборів у Чехії виходять Мілош Земан та Їржі Драгош

До другого туру виборів президента Чехії виходять проросійський кандидат і чинний глава держави Мілош Земан та проєвропейський Їржі Драгош. Підраховано понад 90 відсотків голосів, пише 1NEWS, посилаючись на DW.COM.

Президент Чехії Мілош Земан, відомий своїми проросійськими поглядами, впевнено перемагає у першому турі  президентських виборів в країні, який розпочався напередодні, 12 січня, та завершився вдень у суботу, 13 січня. Утім, за два тижні, 26-27 січня, очікується другий тур, у якому конкуренцію чинному главі держави має скласти проєвропейський кандидат Їржі Драгош.

Про це свідчать оприлюднені попередні результати підрахунку понад 90 відсотків голосів, інформує Reuters.

За даними чеського статистичного відомства, Земан набирає 39,8 відсотка голосів, Драгош — 26 відсотка. Ще сім кандидатів мають менше 10 відсотків голосів. Нещодавне соцопитування щодо другого туру пророкує Драгошу 48,5 відсотка, тоді як Земану — 44 відсотка. Напередодні у Празі біля дільниці, де голосував Земан, зібралися антикремлівські протестувальники, які називали президента «продажною дівкою Путіна», передає агенція новин AFP.

73-річний Земан відомий своїми відверто ісламофобськими поглядами. Він неодноразово наголошував, що мусульмани не зможуть інтегруватися в європейських країнах. Земан також не раз висловлювався за скасування санкцій Євросоюзу проти Росії. Своєю чергою Драгош виступає за поглиблення співпраці з ЄС і за збереження санкцій проти РФ. Він наполягає на тому, що Прага має відігравати активнішу роль в Євросоюзі та підтримує перехід Чехії на євро.

Тегипрезидентські вибори чехія
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *