874

Перед посольством РФ у Берліні пройшла акція протесту

Перед Посольством РФ у Берліні в суботу пройшла акція на підтримку кримських татар. Її учасники також вимагали звільнення інших в’язнів Кремля, серед яких і кореспондент Укрінформу Роман Сущенко. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

Ініціатор та організатор пікету — Форум російськомовних європейців, один із лідерів якого — російський соціолог, який живе у Німеччині, Ігор Ейдман — розповів кореспондентові Укрінформу про те, що акцію планували давно.

«Ми, хоч нас і небагато, вважаємо своїм обов’язком показати, звичайно, не російському посольству, якому наплювати, а німцям, які бачать нас, що ситуація безпрецедентна, про неї не можна забувати; тему потрібно постійно піднімати, у тому числі, у переговорах з російською владою, та вимагати звільнення політичних ув’язнених кримськотатарських, звільнення Криму від російської окупації та припинення національних репресій проти кримськотатарського народу», — сказав Ейдман.

Двоюрідний брат Бориса Нємцова називає те, що відбувається з кримськими татарами, «абсолютно безпрецедентною, навіть для нашого важкого і жорстокого часу, ситуацією повзучого геноциду», коли націю позбавили усіх її законних прав, які вона має за всіма міжнародними конвенціями, у тому числі про захист прав корінних народів.

Цілий народ в Європі зазнає національної дискримінації: людей викрадають, вбивають, знаходять потім їхні спотворені трупи; людей саджають до в’язниці за політичні переконання, людям забороняють фактично навіть культурно-спортивні заходи — «все сприймається російською окупаційною владою і російською охранкою як спроби сепаратизму, спроби відокремити Крим від Росії, незаконно при цьому захоплений», — говорить Ейдман.

А Європа, Німеччина неначе не помічають, підкреслює експерт. «Це абсолютно обурлива тема, яку необхідно підняти, ткнути ситих европейців у те, що відбувається у них під носом», — пояснює він, чому Форум російськомовних європейців вирішив організувати пікет.

Читайте також  Бородина проводит медовый месяц в Турции

Сам Форум організувався у серпні-вересні та був зареєстрований наприкінці минулого року. Окрім його членів в акції взяли участь українські та німецькі активісти.

Тегиакція ротесту Берлин кримські татари
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *