4043

Туреччина висловилась проти «привілейованого партнерства» з ЄС

Анкара проти «привілейованого партнерства» з Європейським союзом.

Про це заявив міністр Туреччини у справах ЄС Омер Челік в ефірі одного з турецьких телеканалів, передає 1NEWS, посилаючись на Європейську правду та агентство Anadolu.

Будь-яка ініціатива, що передбачає надання Туреччині статусу «привілейованого партнера», буде відкинута Анкарою. Ніхто не праві пропонувати Туреччини статус країни «другого класу, сказав Челік.

За його словами, суперечки навколо надання Туреччині статусу «привілейованого партнера» ЄС знову актуалізувалася після переговорів президентів Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана і Франції Еммануеля Макрона 5 січня в Парижі. Однак позиція Туреччини з цього питання гранично чітка.

«Ми не приймемо жодного «привілейованого партнерства» і вважаємо подібні ініціативи аморальними», — підкреслив міністр.

«Туреччину не можна сприймати як «табір для біженців «, з яким потрібно співпрацювати з питання запобігання нелегальній міграції або ж в якості «військового штабу» для звернень щодо боротьби з тероризмом. Туреччину потрібно сприймати як державу!», — заявив Челік.

Нагадаємо, президент Франції на зустрічі з турецьким колегою заявив, що в даний момент немає шансів на досягнення прогресу у процесі вступу Туреччини до Європейського союзу.

ТегиЄС партнерство з ЄС Туреччина
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *