4894

У Росії запропонували денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Україною

У Держдумі РФ виступили з пропозицією денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної.

Як повідомляє РІА Новости, з такою ініціативою виступив перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін («Єдина Росія»), підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

«У другій статті Договору ми визнаємо територіальні межі України, а вона (Україна) — наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Підписавши Договір у 1997, а потім під час ратифікації у 1999 році Росія підтвердила, що вона вважає … Крим і Севастополь частиною території України», — заявив Затулін.

«Наша трактування Договору полягає у тому, що наше визнання кордонів у цьому Договорі взаємопов’язане з темою Договору — дружба, співпраця і партнерство. Немає дружби, співпраці і партнерства — виникає привід до того, щоб сказати: «Значить, треба усі питання вирішувати заново, у тому числі і питання щодо кордонів», — додав він.

«Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже …, що нам потрібно, зокрема у частині цього Договору його денонсувати — у частині, що стосується статті другої, а саме — визнання кордонів», — зазначив Затулін.

Як відомо, у  серпні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко назвав прізвища 18 російських військових чиновників, яким повідомили про підозру в організації гібридної війни з Україною. Ключовою особою в організації називали радника президента РФ Сергія Глазьєва.

У записі, який продемонстровала ГПУ, Затулін спілкується з Глаз’євим 28 лютого 2014 року щодо «фінансування правопорушень в Одеській і Харківській областях». У розмові йдеться також про фінансування загонів «казаків».

У листопаді Затулін заявив, що Москва має скасувати акти від 1954 року, згідно з якими півострів Крим передали до складу тодішньої УРСР.

На початку грудня 2017 року Печерський райсуд Києва дав дозвіл на проведення спецрозслідування щодо депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна, підозрюваного у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

ТегиДоговор о дружбе сотрудничестве и партнерстве между Украиной и Российской Федерацией кордон Росія
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *