11692

Названо професії-аутсайдери в рейтингу зарплат

Найвищі зарплати в Україні в 2017 році були в Києві, з огляду на міграційні процеси значно підвищилася середня зарплата в Закарпатській області, повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Найвища зарплата — в Києві (середня 11 тис. 643 грн), потім йдуть Київська область, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська — в середньому 7 тис. 400 грн. Але за минулий рік Закарпатська область йде після Одеської, Миколаївської — із середньою зарплатою 6 тис. 700 грн», — сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

В.Ярошенко пояснив, що Закарпатська область межує з Євросоюзом, «є великі міграційні процеси і відтік робочої сили». «І рівень зарплати в Закарпатській області почав зростати через бажання роботодавців утримати кваліфікованих співробітників», — зазначив він.

Керівник служби наголосив, що великою проблемою трудової міграції є низький рівень зарплати у багатьох сферах.

«На сьогодні найнижча зарплата у медсестер, лікарів, вихователів — це близько 3 тис. 700 грн за даними Держстату», — сказав він.

В.Ярошенко констатував, що є проблеми у банківській і податковій сферах, точиться війна на сході країни, «але багато підприємців розуміють, що кваліфікованому працівнику потрібно платити гідну зарплату».

«Тому що є безвіз, люди виїжджатимуть і шукатимуть гідну зарплату за кордоном. Ми почали кампанію «живи і працюй в Україні». Ми звертаємося до молодих людей: якщо ти хочеш гідну роботу, у тебе має бути відповідна кваліфікація», — зазначив він.

Нагадаємо, Законодавство України встановило конкретну суму, яка надається робітнику за місячну норму праці. Соціальна гарантія діє на всі форми власності підприємств. У випадку виплати меншої суми за місячну норму праці, роботодавець може бути притягнутий до суду.

Медіанна зарплата в листопаді 2017 року склала 5415 грн (чистими 4359,08 грн). У листопаді 2017 року зафіксовано найбільший приріст як середньої, так і медіанної зарплати: середня зросла на 38,35% до листопада 2016 року, медіанна зарплата виросла на 45,92% до листопада 2016 року.

 

 

 

Тегизарплати Рейтинг
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *