9325

Полтавська служба автодоріг сплатила майже 2 млрд грн компанії з російським корінням

Війна на Донбасі йде майже 4 роки. Але очільник полтавської Служби автодоріг Володимир Трояновський не забуває своє коріння. Після того, як він зайняв посаду, САД почав активно співпрацювати з компанією «Ростдорстрой». Вона пов’язана з російським олігархом Романом Абрамовичем, який добре відомий фінансуванням Володимира Путіна.

Володимир Трояновський керує полтавськими дорожниками з грудня 2015 року. За дивним збігом обставин вже за півроку після його призначення багатомільйонні підряди почала отримувати фірма «Ростдорстрой». І це при тому, що до цього фірма у нашій області не працювала. Один з засновників компанії — Олександр Жуков. Його дочка Дар’я — дружина російського олігарха Романа Абрамовича. Крім любові до футболу він відомий фінансуванням Володимира Путіна.
родстрой
«Ростдорстрой» входить до групи «Рост» і почав свій злет з багатомільйонних тендерів на ремонт доріг у Одесі та на Київщині. А вже 18 липня 2016 компанія отримала підряд і від полтавського САДу. А після цього, як прорвало. Загальна сума наших коштів, яку Трояновський злив «Ростдорстрою»: майже 1,7 мільярдів грн. Більше від полтавських дорожників не отримував жоден інший підрядник.

Російський слід компанії «Ростдорстрой» проявляється не лише у зв’язках з Абрамовичем. За даними Мін’юсту, засновник компанії — вірґінський офшор «Сайдлейк інтернешнл лімітед». Крім Олександра Жукова з Лондона, його бенефіціари: Олександр Рацкевич, Євген Коновалов та депутат Одеської міськради Юрій Шумахер.

Шумахер володіє ще й іншим вірґінським офшором — «Corderoy Trading Limited» разом з Одеським міським головою Геннадієм Трухановим. Останній з 2011 має російське громадянство та сплачує там податки. А ще був зовсім не проти створення Одеської Народної Республіки.

Таке сприяння Володимира Трояновського «руському міру» пояснити не важко. Він і досі має нерухомість на території, підконтрольній проросійським бойовикам. Але чомусь забуває вказати її в декларації.

1,7 мільярдів гривень, які «Ростдорстрой» отримав від Трояновського — половина річного бюджету Полтави. За ці кошти офшорна компанія з російським корінням ремонтує головні дороги Полтавщини. До речі, САД неправильно вказав ЄДРПОУ деяких своїх підрядників у документації для ProZorro. Це робиться для того, щоб моніторити їхні злочинні схеми було неможливо.

Найцікавіше, що необхідного штату для виконання робіт у компанії «Ростдорстрой» немає. За даними з відкритих джерел у «Ростдорстрої» працює усього 59 чоловік. Тому фірма часто звертається за допомогою до субпідрядників — старих добрих полтавських фірм, які вже встигли забруднити свою репутацію.


Володимир Трояновський і сам розуміє підозрілість такої співпраці. Але коли нулики вже капають на рахунки, зупинитися важко. Тим більше, Трояновського вже не раз і не два запитували про роботу з сумнівною компанію. Ось тільки «відмазки» його виглядали смішно:

Что касается работы – я был против захода Роста, был против. У меня есть письмо, когда я обращался и к министру, и к Генеральному прокурору и к СБУ. Мне ее просто навязали. Меня просто выпихивали. Отменили тендер, Рост зашел. Я ж не могу там влиять. Они мне там даже диктуют условия – хотим то, хотим это. Просто они не знают, что я проработал в шахте. Я их пыжил там до декабря месяца. Что они только не предпринимали, чтоб как то меня зажимать.

Чому Трояновський не звертався до правоохоронців з приводу тиску і хто диктує йому умови так і не відомо. Мабуть, він мав на увазі свої жадібність та хитрість. Тим більше, завдяки співпраці з «Ростдорстроем» та іншими сумнівними фірмами теж гарно заробляє. Тільки у минулому році вони з дружиною придбали дві квартири, сумарною вартістю майже 9 млн грн.

Прикро, що полтавський чиновник у гонитві за наживою забуває про воїнів, які зараз гинуть на Донбасі. А робота з офшорними компаніями з російським корінням не викликає у нього жодних докорів сумління.

Костянтин Шатан
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *