9428

Українські фермери не хочуть сіяти кукурудзу

Найбільші виробники кукурудзи в Україні не поспішають розширювати посіви цієї культури попри те, що ціна на неї досягла найвищої відмітки за останні 18 місяців.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Економічну правду.

Частково це пов’язано з тим, що експортні ціни на зерно досі становлять лише половину від тієї, яка була в 2011 році. До того ж, постачальникам доводиться мати справу з конкурентами з Бразилії.

Українські фермери мали проблеми з кукурудзою торік, коли суворі погодні умови скоротили врожай на 14%. В той же час, інші культури, такі як соняшник, виявилися більш прибутковими.

Цього року ж деякі українські фірми планують навіть ще більше скоротити посіви кукурудзи. Приміром, агрохолдинги «Мрія» і «Нібулон» запланували скорочення на 17% наступного сезону. Ще два виробники в Україні, з якими спілкувався Bloomberg, повідомили, що не збираються збільшувати виробництво кукурудзи.

«Її вартість досі лишається неприваливою для виробників навіть після останнього подорожчання», — сказав голова зернового підрозділу UkrLandFarming Віктор Спаський.

Він розповів виданню, що замість кукурудзи його фірма розглядає збільшення посівів соняшника і сої.

Небажання збільшувати виробництво культури наступного сезону може зменшити експорт четвертого у світі постачальника.

Українські закордонні продажі кукурудзи вже скоротилися на 16% через менший минулорічний врожай і збільшення позиції Бразилії на ринку ЄС, який завжди був найбільшим покупцем українських зернових.

кукурудза посівна фермери
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *