3986

Один з мерів у Львівській області скоїв службовий злочин

Працівники управління захисту економіки у Львівській області Нацполіції та Самбірської місцевої прокуратури викрили злочинну схему розтрати бюджетних коштів під час проведення державних закупівель, до якої причетний очільник одного з міст.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на прес-службу Нацполіції.

В межах провадження, відкритого прокуратурою, правоохоронці встановили, що за кошти місцевого бюджету було придбано  сміттєзбиральну техніку за завищеною майже у двічі ціною, яка, до речі, не відповідала визначеним тендером технічним умовам.

Наприкінці 2016 року одна з міських рад області проводила відкритий аукціон з закупівлі спецтехніки. Предмет закупівлі сміттєзбиральна техніка вартістю           1,2 мільйона гривень. У конкурсі приймали участь три комерційні структури, але переможець був визначений ще до його початку.

Правоохоронці  з’ясували, що міський голова, маючи комерційну зацікавленість у перемозі певного підприємця, видає розпорядження про створення комісії. Хоча ще на час проведення торгів посадовець знав, що останній не мав у наявності автомобіля. В подальшому, без фактичного його огляду, приймається рішення про його відповідність.

Проведеними заходами було доведено, що поставлена техніка не відповідала тендерним характеристикам. Крім того, її ринкова ціна на той час була значно нижча. Таким чином, міська рада понесла зайві витрати у сумі понад 770 тисяч гривень.

Переслідуючи корисливі мотиви, міський голова зробив все заради перемоги та придбання техніки (сміттєвоза) у конкретного суб’єкта господарювання.

Посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

злочин львівська область мер
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *