3982

Хорватія та Сербія налагоджують діалог

Хорватія та Сербія намагаються нормалізувати відносини, над якими все ще тяжіють події минулого, заявили президенти обох країн під час спільної прес-конференції в Загребі.

«Сербія та Хорватія матимуть потребу в набагато кращих відносинах у майбутньому. Ми хочемо вибудувати по можливості найкращі відносини з Хорватією», — заявив президент Сербії Александар Вучич.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Deutsche Welle.

Це — перший з 2010 року візит лідера Сербії до Хорватії. Вучач підкреслив важливість хороших взаємин між двома країнами для всього Балканського регіону.

У свою чергу президентка Хорватії Колінда Грабар-Кітарович визнала, що відносини між двома країнами досі є напруженими. «На жаль, відносини між Сербією та Хорватією все ще обтяжені історією (… ), що не дозволяє нам описати зв’язки між державами як дружні», — заявила вона.

Президенти також обговорили прикордонну суперечку, права меншин та долю понад 1900 людей, які вважаються зниклими безвісти з часів війни в 1990-х роках. Александар Вучич відзначив, що залишається ще багато відкритих питань, але «ми вже маємо інформацію про деяких зі зниклих людей», інформує агенція dpa. Глави обох держав зазначили, що питання кордону на річці Дунай має бути вирішене на двосторонній основі протягом найближчих двох років. В іншому разі доведеться звертатися до міжнародного арбітражу.

Відносини між двома країнами поступово покращуються з часів війни за незалежність Хорватії в 1990-х роках, коли Белград підтримав сербів. Але вони залишаються напруженими через звинувачення з обох боків у вчиненні воєнних злочинів під час конфлікту.

відносини Сербія Хорватія
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *