6332

Відбудова Іраку коштуватиме майже сотню мільярдів доларів

На відбудову знищених упродовж трьох років війни з терористичним угрупованням «Ісламська держава» (ІД) інфраструктури та житлового фонду Іраку потрібно не менше 88 мільярдів доларів США.

Такі оцінки оприлюднили в іракському уряді на тлі проведення в сусідньому Кувейті конференції донорів для Іраку, передає 1NEWS з посиланням на Deutsche Welle.

Згідно з підрахунками урядових іракських аналітиків, лише в короткостроковій перспективі потреба в фінансовій допомозі на реалізацію невідкладних проектів становить як мінімум 22 мільярди доларів. Найбільш нагальним наразі є відбудова житлового фонду, наголошують у іракському уряді, адже, за офіційними даними, під час бойових дій проти бойовиків ІД було зруйновано та пошкоджено не менше 138 тисяч житлових будівель.

Загалом іракська влада планує залучення іноземних інвесторів для реалізації 157 масштабних інфраструктурних та економічних проектів. Серед них і відбудова практично знищеного аеропорту міста Мосул, а також інвестиції в інші транспортні проекти та розвиток сільського господарства.

Для участі в конференції донорів для Іраку зголосилися 1900 делегатів різних урядів, організацій та приватних компаній. Захід триватиме до 14 лютого. Наразі повідомляється про готовність міжнародних допомогових організацій виділити для країни 330 мільйонів доларів США. Іракський уряд називає це вкрай недостатньою сумою.

відбудова гроши Ірак реформи
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *