3962

Українські тонометри будуть вимірювати тиск американським космонавтам

Один із проектів української компанії Planexta – Planexta Care – є пристроєм для вимірювання артеріального тиску. Нещодавно стало відомо, що цей проект був обраний для випробувань у Космічному центрі імені Ліндона Джонсона NASA. Саме тут готують пілотовані місії та навчають астронавтів.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на UAPostUS.

Planexta Care – це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech. Пристрій здатен вимірювати та моніторити артеріальний тиск та варіабельність серцевого ритму.

Planexta Care – це комплекс пристроїв, в який входить чимало інших деталей (акселерометр, барометр тощо). Проект брав участь у відкритому конкурсі Wearable Technology Challenge, нещодавно були оголошені його переможці. Українці – серед них.

У категорії рішень для центру Джонсона для вимірювання артеріального тиску відібрано 3 проекти: Texas A&M University, Blumio і SenceTech. Це означає, що у квітні прототип розробки протестують на центрифузі із реальним астронавтом. Якщо він працюватиме не менш точно, ніж штатне обладнання NASA, українська команда зможе очікувати пропозицій від космічного агентства.

космонавти наса тиск
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *