5442

Затверджено перелік заборонених до ввезення в Україну радіоелектронних засобів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила та направила на реєстрацію в Міністерство юстиції порядок ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінювальних пристроїв (ВП), що передбачає ведення переліку пристроїв, заборонених до ввезення та використання на території країни, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Під час впровадження в Україні технології 3G, було виявлено випадки, коли використання окремими абонентами пристроїв, які не відповідають затвердженим правилам, створювали перешкоди у роботі обладнання операторів мобільного зв’язку (телефонні апарати з бездротовою трубкою стандарту DECT 6.0 – ІФ), що призвело до зниження якості послуг зв’язку. Для вирішення подібних проблем, Комісія вважає за необхідне встановити порядок ввезення з-за кордону та реалізації в Україні РЕЗ та ІО згідно з чинним законодавством, а також визначити порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ІО, заборонених до використання та ввезення на територію України», – повідомило в коментарі «Інтерфакс-Україна» джерело, близьке до регулятора.

По суті, прийнятий комісією на засіданні у вівторок документ, текст якого має агентство, регламентує ведення переліку заборонених до ввезення і застосування на території України РЕЗ і ІО.

У НКРЗІ наголошують, що метою державного регулювання є створення прозорого і пропорційного порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні РЕЗ та ВП, і там, де це можливо, зменшення регуляторного навантаження на суб’єктів господарювання.

 

 

засоби НКРЗІ радіоелектроніка
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *