5441

Польща хоче побудувати в Балтійському морі свій газопровід

Польща, яка виступає проти будівництва газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини, має намір сама прокласти газопровід по дну Балтійського моря, інформує 1NEWS з посиланням на DW.

Проект Baltic Pipe буде вести від польського узбережжя в Данію і дозволить державної польської газотранспортної компанії Gaz-System підключитися до норвезької мережі газопроводів.

Польський енергетичний концерн PGNiG в кінці 2017 року зарезервував потужності цього газопроводу на 15 років, відзначає видання. Гілка газопроводу пропускною здатністю 10 мільярдів кубометрів на рік і вартістю 2 мільярди доларів повинна вступити в дію в 2022 році. Вона досягне польського узбережжя біля міста Свіноуйсьце, де також розташований портовий термінал з прийому зрідженого газу.

Компанія Gaz-System, за її власними даними, попросила в уряду Польщі дозвіл на будівництво і визначила кілометровий коридор в прибережній зоні, на якому планується прокласти газопровід.

Остаточне рішення про будівництво має бути прийняте в 2018 році.

Нагадаємо, Україна планувала підірвати російський газопровід. Такі плани обговорювали на вищому державному рівні.

У 2014-2015 роках українська влада планувала підірвати російський газопровід, що йде в Європу.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

 

газопровід дно море Польща
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *