3959

Влада Києва розповіла, що буде з останнім радянським раритетом в метро

У Києві радянське гасло «Мир, труд, свобода, рівність, братерство» на станції метро «Шулявська» не підпадає під дію закону про декомунізацію.

Про це розповів член постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Харченко, передає 1News.

«Ми керуємося виключно нормативними актами, є закон про засудження тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки. На підставі цього закону в 2015 році прийнято розпорядження міського голови. Наскільки мені відомо, в розпорядженні немає цих вивісок», — зазначив він.

 Харченко не зміг сказати, наскільки ці вивіски відповідають закону.

«Мир — це загальне слово, братерство — загальне слово. Це ж не означає, що потрібно заборонити ці слова, не означає, що потрібно заборонити марші, тому що комуністи і фашисти їх дуже любили. Ми говоримо не про символіку, яка викликає безпосередню асоціацію з тоталітаризмом, як герб Радянського союзу або нацистська свастика», — зазначив він.

«Зараз цього немає в розпорядженні про демонтаж. Якщо буде громадська дискусія, можна буде розширити розпорядження міського голови. Головне — не перетворювати все на війну з відьмами, коли ми слова мир, братерство хочемо якось затоптати», — додав Харченко.

Джерело:  ObozTV 

КГГА Киевсовет КМДА метро мир равенство радянська символіка Радянський Союз Свобода Советский союз СССР станция метро Шулявская труд Харченко
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *