5439

У Польщі наголошують, що «Північний потік-2» може призвести до справжньої війни

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що «Північний потік-2» створює нову непотрібну напругу та може призвести до великої війни, інформує 1NEWS з посиланням на ЕП.

Моравецький наголосив, що сьогодні Україна є відносно безпечною, тому що контролює газові маршрути до Центральної Європи.

За словами польського прем’єра, після запуску «Північного потоку-2» та відключення українських газопроводів, «Росія може в будь-який спосіб загострювати конфлікт, може атакувати всю країну. Північний потік-2 – крок у цьому напрямку».

Він зазначив, що після створення цього газопроводу більш ймовірним буде спалах великої російсько-української війни.

За словами Моравецького, завдяки інтерконекторам та терміналам зрідженого газу Європа має достатньо можливостей, щоб забезпечити попит на імпортний газ у розмірі 180 мільярдів кубометрів на рік.

«Коротко кажучи: Північний потік-2 є непотрібним, шкідливим, і він розділює західну спільноту», – заявив Прем’єр Польщі.

Нагадаємо, Польща хоче, аби санкції США поширювались на будівництво газопроводу «Північний потік-2» між Росією та Німеччиною.

Супротивники проекту  «Північний потік-2» — у тому числі Польща, країни Балтії та Данія — стверджують, що він збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газі в ЄС.

Нагадаємо, Польща, яка виступає проти будівництва газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини, має намір сама прокласти газопровід по дну Балтійського моря,

 

 

моравецький північний потік-2 Польща
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *