5837

Як розіграти тендер між двома спорідненими компаніями. Черговий корупційний скандал очільника полтавського САДу

Компанія «Ростдорстрой» отримала від полтавської Служби автодоріг 4,4 млн грн на зимове утримання дороги М-22 Полтава — Олександрія. Тендер проходив за злочинною змовою зі спорідненою до неї фірмою «Автомагістраль-Південь» та керівником САДу Володимиром Трояновським.

Компанія «Ростдорстрой» добре відома на ринку дорожніх підрядників. В першу чергу, своїм зв’язком з Романом Абрамовичем. Один з засновників компанії Олександр Жуков — батько дружини російського олігарха. Серед інших засновників — скандальний одеський бізнесмен Юрій Шумахер. Він — бізнес-партнер Геннадія Труханова. Це міський голова Одеси, якого зараз судять за кілька корупційних злочинів.

Служба автодоріг у Полтавській області активно співпрацює з компанією «Ростдорстрой». Їхні відносини почалися після призначення Володимира Трояновського на посаду очільника полтавських «дорожників». З 18 липня 2016 компанія «Ростдорстрой» отримала від САДу підрядів на 1,68 млрд грн. Більше за будь-яку іншу фірми. Значна кількість з них носили ознаки корупційної змови.

Володимир Трояновський

Володимир Трояновський

Останній тендер так само став причиною корупційного скандалу. Служба автодоріг у Полтавській області оголосила закупівлю робіт з утримання у зимовий період дороги М-22 Полтава — Олександрія. Участь у ній взяли усього дві компанії: вже згаданий «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».

У своїй тендерній документації компанія «Автомагістраль-Південь» вказала, що орендуватиме техніку для робіт у двох інших підприємств: «Шляховик-97» та «Белогві». Керівник «Шляховика» і кінцевий бенефіціар «Белогві» — одна людина. Це — Ю.М. Бойко.

А от з 1997 по 2004 компанію «Шляховик-97» очолював К.Г. Кіосе. Ця сама людина керувала фірмою «Ростдорстрой» з 2006 по 2016 рік. Це найкраще підтвердження зв’язку «Ростдорстроя» та «Автомагістраль-Південь».

Багато питань і до компаній, які надаватимуть «Ростдорстрою» допомогу у його роботі. Усі вони пов’язані між собою. А це, як правило, вказує на те, що фірма бере участь у закупівлі тільки для того, щоб вивести бюджетні кошти та розділити їх з керівником організації, яка проводила закупівлю. А це Володимир Трояновський.

У тендерній документації компанія «Ростдорстрой» вказала, що арендуватиме техніку для робіт у ТОВ «БК «Ескадор». Ця фірма прописана по вул. Генуезькій, 1-А у Одесі. За тією самою адресою, що і компанія «Ростдорстрой». Цікаво, що навіть номер телефону у «Ескадор» і «Ростдорстрой» один і той самий: 048 784 75 30.

А перевезення вантажу для «Ростдорстрою» мала забезпечувати ТОВ Автотранслайн. Ця фірма так само прописана по вулиці Генуезькій, 1.

Картину доповнює і той факт, що тендер на зимове утримання доріг Служба автодоріг провела тільки 5 лютого. При тому, що до кінця зими залишилося менше місяця.

Тендер, проведений Службою автодоріг — це порушення не лише антимонопольного законодавства, але й кримінального. Це вже далеко не перший привід для відсторонення Володимира Трояновського від посади та притягнення його до відповідальності.
Костянтин Шатан
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *