4740

Черговий корупційний скандал за участі очільника полтавських «дорожників» Трояновського: як створити умови для перемоги «потрібної» компанії

Багаторазові зміни тендерної документації та тиск на учасників: очільник Полтавської служби автодоріг вдається до будь-яких дій, щоб співпрацювати зі «зручними підрядниками.

Служба автомобільних доріг у Полтавській області найактивніше співпрацює з двома компаніями: «Ростдорстроєм», пов’язаним з Романом Абрамовичем та Геннадієм Трухановим і донецьким «Альткомом». Сумарно вони заробили на співпраці з САДом майже 3 млрд грн. А почалися відносини між Службою автодоріг і двома компаніями з сумнівною репутацією одразу після призначення на посаду нового керівника — Володимира Трояновського.

Володимир Трояновський

Володимир Трояновський

Трояновський неодноразово потрапляв у скандали після аналізу тендерів за участю «Ростдорстрою» або «Альткому», але продовжує з ними співпрацювати. І навіть умови закупівлі намагається «підгадати» так, щоб виграла потрібна йому компанія.

Скільки разів треба змінювати документацію, щоб перемогла «потрібна» компанія?

За прикладами далеко ходити не треба. Візьмемо один з останніх тендерів, оголошених Службою автодоріг: реконструкція ділянок дороги Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка. Вартість робіт: 350 000 000 грн.

Служба 8 разів вносила зміни до тендерної документації, щоб підлаштувати її під компанію «Альтком». При цьому зміни часто вносилися у час, коли інші учасники могли просто їх не побачити: після 21:00.

Відкликана скарга до АМКУ

Відкликана скарга до АМКУ

Рішення мало б бути оголошеним ще тиждень тому, але підлеглі Трояновського, вірогідно, допустили помилки навіть з 8 спроби. І тому доводиться в екстренному порядку шукати шляхи призначити «Альтком» переможцем.

Поскаржитись на Трояновського в АМКУ? Нічого не вийде

Учасникам закупівель Служби автодоріг часто доводиться скаржитися в Антимонопольний комітет. Але скарги майже не доходять до адресата. Адже Володимир Володимирович вмикає усі доступні йому важелі, щоб їх відкликати.

Візьмемо за приклад закупівлю робіт з реконструкції ділянки газопроводу при реконструкції ділянки тієї ж дороги Н-31. Один з учасників закупівлі, фірма «Нафтогазбуд» подала скаргу до АМКУ. Але відкликала її під тиском Трояновського.

Окремої уваги заслуговує формулювання «учасник погодився з роз’ясненням замовника». Судячи з усього, «аргументи» Володимира Володимировича, якого ще з часів його роботи у Ровеньках пов’язують з кримінальним світом, виявилися переконливими.
Таке ведення справ Володимиром Трояновським та Полтавською Службою автодоріг викликає багато запитань. Адже система електронних закупівель для того і запускалася, щоб конкуренція була здоровою. А виходить, що для кількох підрядників створюються найсприятливіші умови.

Зміни до тендерної документації для перемоги компанії Альтком

Зміни до тендерної документації для перемоги компанії Альтком


Можливо, правоохоронцям варто нарешті звернути увагу на діяльність Володимира Трояновського? Чи так само, як і його улюблені підрядники, він входить до списку «недоторканних»?

Костянтин Шатан
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *