4915

Сім країн ЄС підривають умови для конкуренції на внутрішньому ринку

Єврокомісія розкритикувала низку країн-членів Євросоюзу через їхню «агресивну» податкову політику. Критика стосується Бельгії, Кіпру, Угорщини, Ірландії, Люксембурга, Мальти та Нідерландів і міститься у звіті Єврокомісії.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Deutsche Welle.

Податкова політика цих країн «підриває справедливість і однакові умови для конкуренції на нашому внутрішньому ринку», — заявив єврокомісар із економічних та монетарних питань П’єр Московісі.

У деяких із вищезгаданих країн розташовані офіси мультинаціональних компаній, як-то Google, Apple та Facebook. Складні податкові моделі дозволяють великим компаніям уникати високих податків, а це збільшує навантаження на європейських платників податків, пояснив Московісі. На його думку, хоча деякі держави ЄС і докладають певних зусиль для оптимізації своїх податкових систем, але є «очевидним», що необхідно ще багато зробити у цьому напрямку.

Ірландію, Нідерланди та Люксембург останніми роками часто критикують за їхню податкову політику. «Новачок» у цьому переліку — Угорщина. Відносини Будапешта і Брюсселя останнім часом залишаються напруженими у зв’язку з політикою угорського уряду щодо біженців та проблеми з дотриманням принципу верховенства права.

Євросоюз країни податки
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *