5716

Ірак зробив «подарунок» народу Курдистану

Ірак прийняв рішення про зняття заборони на міжнародні рейси в курдський регіон на півночі країни. Про це йдеться у заяві прем’єр-міністра Іраку Хайдера Аль-Абаді, передає «Європейська правда» з посиланням на The Associated Press.

Цю заяву було зроблено приблизно через шість місяців після того, як було закрито аеродроми для міжнародних рейсів у зв’язку з проведенням скандального референдуму на півночі країни про незалежність Іракського Курдистану.

В ефірі іракського державного телебачення Аль-Абаді описав цей крок як «подарунок народу Курдистану».

Він також повідомив, що центральний уряд зніме обмеження щодо зарплат державних співробітників в курдському регіоні напередодні святкування курдського Нового року в кінці цього місяця.

Речник уряду повідомив, що аеропорти планується відкрити «протягом декількох днів».

Як відомо, Багдад ввів повітряну блокаду у вересні минулого року після того, як 25 вересня у курдській автономії Іраку пройшов референдум про підтримку незалежності. Референдум не було визнано ані центральним урядом Іраку, ані іншими країнами.

У відповідь іракські федеральні війська та їх союзники зайняли практично всю територію, яка перебуває за межами автономного округу з трьома провінціями на півночі, які контролюють курди.

Нагадаємо, наприкінці січня іракський парламент проголосував за скасування санкцій, накладених на банки в Курдистані через проведений в регіоні референдум за незалежність.

авіаперельоти Ірак Курдистан міжнародні рейси
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *