2869

Вбивчий удар від фаната Шевченко: «Шахтар» програв в Римі

Донецький «Шахтар» не зумів вдруге у своїй історії пробитися до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. На римському «Стадіо Олімпіко» українська команда у меншості зазнала мінімальної поразки від місцевої «Роми» — 0:1. Завдяки правилу так званого виїзного гола в наступний раунд вийшли італійські «вовки».

Могильником «гірників» став боснійський форвард і затятий фанат Андрія Шевченка Едін Джеко, який забив єдиний гол у Римі і заробив вилучення для Івана Ордець на 79-й хвилині матчу. Цікаво, що свої подвиги бомбардир «вовків» провернув на очах кумира: наставник збірної України спостерігав за зустріччю з трибун.

Tassotti, Maldini, Shevchenko ça fait du très beau monde dans les travées de l'Olimpico #RomaShakhtar pic.twitter.com/Lb6wYnY5LK

— FrSerieA (@FrSerieA) March 13, 2018

1News ділиться спостереженнями від гри українців в Римі.

ЯК У ХАРКОВІ

Донецька команда, як і в «першій столиці», видала абсолютно два різних тайми. Тільки тепер «оранжево-чорні» краще виглядали до перерви. «Шахтар» впевнено контролював м’яч, вбиваючи час і змушуючи свого суперника багато грати у відборі і просто бігати даремно.

Було видно тренерська ідея Паулу Фонсека. Гості не тільки виділялися контролем м’яча, але і постійними спробами змусити «Рому» оголити лінію оборону. Тренер італійців відверто нервував і висловлював повне невдоволення грою своїх підопічних.

Другий тайм для «гірників» перетворився в якийсь броунівський рух. Склалося враження, що після пропущеного м’яча «Шахтар» довго не міг відійти від початкового плану. З причини того, що італійці великою групою гравців відійшли до свого штрафного, гості практично не намагалися піти вперед солідними силами. Як підсумок «оранжево-чорні» жодного разу не потрапили в створ воріт.

ПРОВАЛ МАРЛОСА

Мабуть, найголовніше гнітюче враження в грі донецької команди залишили дії українського бразильця. Марлос фактично залишив свою команду в меншості. Хавбек діяв незвично прогнозовано, постійно втрачаючи м’яч у найпростіших ситуаціях. Кількість обрізок від футболіста просто зашкалювало.

У чому причина такого перфомансу від гравця збірної України, ще належить розібратися. Але це був явно найгірший матч Марлоса в сезоні. До того ж римлянам вдалося практично виключити з гри капітана «Шахтаря» Тайсона. Як не старався Боксер собі знайти вільний простір, йому це так і не вдалося.

ПЕРЕЛАМНИЙ СЕЗОН

Якщо говорити про виступ «Шахтаря» в Лізі чемпіонів нинішнього сезону, то варто відзначити безсумнівний успіх команди Фонсекі. Пробитися в плей-офф з групи з «Манчестер Сіті» і «Наполі» — дорогого коштує. Особливо, якщо врахувати той факт, що відразу після жеребкування всі відводили «гірникам» боротьбу за третє місце.

Однак із сумом доводиться констатувати, що в такому вигляді ми спостерігали за «Шахтарем» в найпрестижнішому європейському клубному турнірі в останній раз. Влітку «гірників» чекає серйозне оновлення складу.

Ще до стартового свистка в Римі гендиректор «Шахтаря» Сергій Палкін оголосив про відхід з клубу Фреда. Бразильський мотор «оранжево-чорних» продовжить кар’єру в одному з клубів Манчестера. Крім того, свою останню гру в сезоні зіграв Бернард. Він вирушає до Бразилії на операцію, щоб встигнути відновитися до ЧС-2018, а його контракт з «гірниками» закінчується цього літа.

Нарешті, не факт що залишиться в команді Тарас Степаненко, на якого претендує цілий ряд європейських клубів. Та й з продовженням контракту Паулу Фонсека не все так просто …

Джерело: Обозреватель