5310

Поляки підписали найдорожчий контракт на постачання зброї

Польща підписала із США контракт на купівлю зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) Рatriot та ракет до них на рекордну суму 4 млрд 750 млн злотих (близько 1 млрд 380 млн дол), інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Угоду в присутності президента і прем’єр-міністра Польщі в середу у Варшаві підписав глава міністерства національної оборони Польщі Маріуш Блащак, який передав документ послу США в Польщі Полу Джонсу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це найбільший контракт у сфері озброєння в історії Польщі, що є дуже важливою подією для країни… Ми заплатимо за ЗРК Рatriot разом із системою керування полем бою 4 млрд 750 млн дол.”, — заявив Блащак.

Президент Польщі Анджей Дуда назвав підписання угоди “історичною подією”. Він підкреслив, що контракт підписано на дуже значну суму, наголосивши, що “безпека не має ціни”.

Посол США в РП Пол Джонс у цьому контексті зазначив, що завдяки підписаній угоді Польща стане безпечнішою, НАТО сильнішим, а співпраця між Вашингтоном і Варшавою є найближчою в історії.

Перші ЗРК Patriot потраплять до Польщі в 2022 році, а наступні — в 2024 році. Основна угода супроводжується додатковою офсетною угодою на суму 950 млн злотих (близько 280 млн дол.), яка діятиме впродовж 10 років. Міноборони Польщі підписало минулого тижня угоду з американськими компаніями Raytheon і Lockheed Martin, які виробляють ЗРК Patriot і ракети до нього.

зброя контракт польща
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *