2904

На переоснащення шкіл виділено рекордну суму

Найбільшу суму, що коли-небудь виділялася в Україні на переоснащення шкіл – 1 мільярд 385 мільйонів гривень – виділять цього року з держбюджету, інформує 1NEWS з посиланням на Громадське.

Вже в новому навчальному році в школах може з’явитися нове обладнання.  Про це розповіла радник міністра освіти України Іванна Коберник.

«На забезпечення уряд виділив 1 мільярд 385 мільйонів гривень, минулого тижня була ухвалена постанова про розподіл цих коштів. Це дуже велика сума, ніколи одноразово не виділялося стільки грошей із державного бюджету на переоснащення шкіл. Це вперше, коли реформа запускається із такою суттєвою підтримкою держави», — сказала Коберник.

За її словами, кошти розподілять таким чином: 40% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, які допоможуть навчатися їм у грі; ще 40% — на закупівлю сучасних меблів, решту 20% мають використати на закупівлю комп’ютерного обладнання для перших класів.

Як зазначила радник, гроші розподілять між усіма областями України. Суми залежатимуть від кількості учнів в області. Закупівлі здійснюватиме місцева влада.

Заплановано, що в містах обласного та районного значень державне фінансування становитиме 70%, місцева влада муситиме додати решту необхідних для реформування грошей. У селах пропорція становитиме 90% на 10%. В гірській місцевості та на лінії розмежування  – 95% на 5%. Нагадаємо, у вересні 2017 року український парламент ухвалив новий закон про освіту.

Нагадаємо, МОЗ заборонило зберігати медичні дані дітей у дитсадках та школах.

 

 

 

 

МОЗ переоснащення школа
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *