5453

У Польщі заарештували лідера найбільшої опозиційної партії

Суд у Щеціні (північний захід Польщі) заарештував в неділю ввечері на три місяці генерального секретаря найбільшої опозиційної партії “Громадянська платформа” (РО) Станіслава Гавловського, підозрюючи його у корупційних діях, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Опозиція наполягає, що арешт Гавловського є елементом політичного переслідування і не має нічого спільного з корупцією.

Прокуратура обвинувачує політика РО за п’ятьма пунктами, три з яких – у скоєнні кримінальних злочинів. Зокрема, його підозрюють у тому, що, будучи заступником міністра екології в уряді Дональда Туска, він отримав хабар готівкою у розмірі 175 тис. злотих (понад $50 тис.), а також два годинники загальною вартістю 25 тис. злотих (понад $7 тис.).

Захист політика підкреслює, що докази у справі є “слабкими” й очікує, що окружний суд швидко розгляне апеляцію і звільнить Гавловського з арешту.

У понеділок у Щеціні відбудеться зустріч керівництва РО. Як зазначив її лідер Гжегож Схетина, керівництво партії разом із структурами політсили у Західнопоморському воєводстві, які очолює Гавловський, обговорять свої подальші дії у контексті “безпідставного арешту” генерального секретаря найбільшої опозиційної партії РП.

Заарештований політик не вважає себе винним, а звинувачення прокуратури, на його переконання, мають політичні мотиви переслідування політичних супротивників.

 

 

 

 

 

арешт опозиція партія
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *