5436

Молоді українці вважають політику брудною справою – дослідження

Молодь в Україні орієнтована на вищу освіту, водночас політика, пов’язана з кумівством та корупцією, відбиває у неї бажання робити політичну кар’єру і породжує прагнення реалізувати себе за кордоном, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Це засвідчують результати соціологічного дослідження серед молоді в Україні, яке проводить YMCA і яке увійде до Глобального дослідження цієї організації, сказав, представляючи результати, Максим Єнін – науковий керівник проекту в Україні, кандидат соціологічних наук (кафедра соціології Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського).

“Результати нашого соціологічного дослідження показали, що питання, пов’язані з освітою та роботою, є найбільш важливими для нашої молоді з-поміж  інших питань. Причому в Україні підвищений попит серед молоді саме на вищу освіту. Цей попит є вищим, ніж в інших країнах Центральної та Східної Європи. Освіта для нашої молоді виконує не лише інструментальну функцію підвищення соціального статусу, набуття фінансового благополуччя, а й розглядається як самоцінність, завдяки якій можна самореалізуватися, стати висококваліфікованим спеціалістом, носієм високої культури”, – сказав Єнін.

Водночас він зазначив, що наша молодь завважила і перешкоди для успішного саморозвитку та працевлаштування – це недостатня якість отримуваної освіти, що й вирізняє Україну з-поміж інших країн. Молодь говорить про те, що у нас застарілі знання в навчальних програмах, є недостатній акцент на профільних дисциплінах, обмежена кількість практики. Крім того, наявні непрозорі правила при прийомі на роботу, так звані соціальні зв’язки, і недостатня кількість вакансій на ринку праці.

“У нас є молодь, яка бачить себе лідерами своїх громад, планує допомагати розвиватися своїм громадам через здобутки власного бізнесу. Водночас вона відзначає, що наша політика пов’язана з кумівством та корупцією. І це демотивує молодь робити політичну кар’єру. Молодь відчуває брак засобів впливу на суспільно-політичне життя. Це породжує розчарування у власних можливостях щось змінити у власній країні, породжує аполітичні настрої, небажання ходити на вибори”, – підкреслив соціолог.

За його словами, хоч молодь відзначає позитивні зрушення, започатковані урядом, – програма “Громадський бюджет”, створення молодіжних рад як консультативно-дорадчих органів для урядових інститутів, водночас вона вважає, що недостатньо задовільних механізмів для взаємодії та врахування її рішень в цих програмах.

“Молодь відзначає невисокий рівень патріотизму серед своїх ровесників. Важкі економічні умови, політична нестабільність формують прагнення багатьох молодих людей реалізуватися, виїхавши за кордон. В Україні молодь не відчуває зацікавленості в собі як в спеціалістах з боку влади”, – сказав Єнін, додавши, що в останні роки рівень патріотизму трошки зріс, і це пов’язано з анексією Криму Росією та військовими подіями на Донбасі.

Як зазначив головний виконавчий секретар всесвітньої YMCA Міхал Шиманчак, YMCA ініціювала міжнародні дослідження “Один Мільйон Голосів”, проведені у 55 країнах світу в 2015 році, та “Один Мільйон Голосів – 2”, які проводилися у різних країнах світу в 2017 році.

За словами професора Варшавського університету, наукового керівника другого етапу Глобального дослідження Марека Римзи, останнє дослідження охопило молодих людей 17-20 років. На даний час отримано 16 національних звітів, зокрема і з України.

“Ми сподіваємося зібрати 25 національних звітів, які охоплюють 5 основних тем, що хвилюють молодь: працевлаштування, навколишнє середовище, здоров’я, гарне життя та духовні цінності, громадянська залученість. Для України головною була репрезентативна вибірка молоді як із Заходу, так і зі Сходу”, – повідомив Римза, додавши, що дослідження будуть опрацьовані і опубліковані.

YMCA – найбільший і найстаріший молодіжний рух у світі, метою якого є побудова соціальної справедливості та миру для громад і розвиток молодих людей.  Рух був заснований у 1844 році у Лондоні. 1855 року було створено Світовий альянс YMCA (Всесвітня YMCA), що створює свої програми для молоді у 119 країнах світу. 7 тис. організацій YMCA в Європі охоплюють 2 млн молодих людей.

Нагадаємо, кількість прихильників вступу України в НАТО серед киян зросла майже удвічі.

 

 

 

 

дослідження молодь Політика
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *