2800

Юний геній: школяр з Хустщини вигадав, як з опалого листя отримувати папір

11-класник Сокирницької школи вже кілька років поспіль стає переможцем національних олімпіад з екології та біології. Окрім того, хлопець є постійним учасником малої академії наук, пише 1News.

Науковий керівник Ольга Сабадош каже, найбільш знаковими досягненнями учня стала перемога у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Інтел еко Україна 2018, а також золота медаль на Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій Ifest у Тунісі. Тут молодий науковець представив власний науковий проект виготовлення паперу з опалого листя.

Майже рік школяр разом з свою вчителькою збирали опале листя з різних дерев, берези верби дуба та граба. Далі відсортовували у певні бокси, де відбувалися певні хімічні процеси, розповідать журналісти.

В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

— Це такий папір, який підходить для екопакетів, можливо для друкування на принтері, ми зробили такий висновок, що цей папір набагато економічніше, доцільніше краще виготовляти, ніж порівняно із целюлози яка безпосередньо з деревини, – розповіла вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош.

—Я їжджу з проектами по виготовленню паперу з опалого листя, основною метою є покращення паперово-целюлозної промисловості, і плюс можливість утилізації опалого листя, як сировини, яка має доволі потужний потенціал у використанні, розповідає школяр Валентин Фречка.

Ідея з опалим листям прийшла під час підготовки до одного з конкурсів, де необхідно було представити інноваційне дослідження. Зараз юний дослідник готується до Міжнародної олімпіади з екології в Кенії.

А у червні їде в США, у разі успішного захисту технології виготовлення паперу, Валентин Фречка може отримати стипендію для навчання у США.

Джерело: Mukachevo.net

Genius Olympiad 2018 биология Валентин Фречка гений Наука ЭКОЛОГИЯ
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *