7481

Порошенко анонсував створення єдиної української православної церкви

Президент України Петро Порошенко просить Верховну Раду підтримати створення єдиної української православної церкви. Про це глава держави заявив у ході зустрічі із лідерами парламентських фракцій, зазначається на офіційній сторінці Порошенка у Facebook.

фото 1News

«Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. Прошу народних депутатів якнайшвидше підтримати моє звернення до Варфоломія», – зауважив Президент.

«Україна як незалежна держава не просто має право, а просто зобов’язана цю церкву створити. Я як президент прийняв рішення звернутися до Вселенського Патріарха з проханням щодо надання Томосу українській помісній автокефальній церкві і просив би вас, шановні колеги, щоб і парламент підтримав це звернення», – заявив Порошенко.

Президент також повідомив, що після прийняття відповідного рішення парламенту, питання створення церкви буде розглядатися в Синоді. Окремо він зазначив, що сподівається, що це рішення може бути прийнято до 1030-річчя Хрещення Русі (20 липня 2018 року).

Порошенко також зауважив, що єдина українська православна церква не буде державною. “Єдина православна помісна церква не стане державною. Всі віруючі матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію”, – додав він.

В свою чергу прес-центр Київської Патріархії висловив свою підтримку таким діям Президента України. “В Українській Православній Церкві Київського Патріархату однодушно підтримують всі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної Церкви в Україні Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм і Константинопольською Матір’ю-Церквою, а також на подолання існуючого церковного розділення, утвердження єдиної Помісної Православної Церкви. Зокрема, Київський Патріархат високо цінує підтримку і активне сприяння з боку Президента України Петра Порошенка, плодом яких є підсумки переговорів у Вселенській Патріархії, що відбулися 9 квітня цього року, і подальші кроки”, – зазначається у повідомленні.

Як додає прес-центр, днями весь єпископат Київського Патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні. Аналогічне прохання також підписав єпископат Української Автокефальної Православної Церкви. “Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського Патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє Православ’я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності”, – зазначається у заяві.

Також УПЦ КП розраховує на підтримку Верховної Ради України, всього українського суспільства, на розуміння з боку інших релігійних організацій України.

“Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивне рішення Вселенського Патріарха. Однак очевидно, що супротивники не будуть чекати, склавши руки, та вживатимуть всіх засобів для того, щоби не допустити проголошення Томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей процесу, що розпочався”, – додається у заяві.

Варфоломій Вселенский патриарх Порошенко українська православна церква церква
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *