2884

У кіберполіції пояснили – як видалити вірусні додатки Google Chrome

Кіберполіція оприлюднила рекомендації для користувачів Google Chrome щодо видалення вірусних додатків, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Національної поліції.

“Спам-повідомлення з “вірусним” посиланням надсилалися користувачам Facebook від імені їх друзів. Цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у браузері враженого комп’ютера, користуючись його ресурсами. Розміщений у веб-магазинi Сhrome плагiн лише за чотири доби набрав 30 тисяч завантажень”, – зазначили у кіберполіції.

Як уточнили у відомстві, великого обсягу завантажень цього плагіну вдалося досягти за рахунок розсилання спам-повідомлень серед користувачів Facebook від імені їх друзів. У повідомленнях зазначалося посилання на спеціально підготовлену сторінку, яка імітує вiдеохостинг та пропонує додати до Google Chrome додаток для отримання можливості перегляду цього відео.

“У випадку отримання подібного повідомлення необхідно максимально швидко попередити про це користувача, який зі свого акаунту розповсюджує таку інформацію. У себе таке повідомлення потрібно позначити як спам”, – наголосили у кіберполіції.

Підкреслюється, що цей вірус може викрасти дані, які користувач вводить у форми на вебсайтах, включаючи логiни та паролі на всіх сторінках.

У кіберполіції також оприлюднили ряд рекомендацій щодо видалення такого додатку з  Google Chrome. Для цього потрібно у куті екрана натиснути Панель запуску – стрілка вгору ^; правою кнопкою миші натиснути додаток, який потрібно видалити; натиснути Видалити; ще раз натиснути Видалити.

Щоб видалити розширення, необхідно відкрити Chrome; натиснути значок із трьома крапками – Інші інструменти – Розширення; натиснути значок “Видалити” біля розширення; підтвердити дію, натиснувши Видалити.

Видалити розширення зі значком на панелі інструментів веб-переглядача можна, натиснувши значок правою кнопкою миші та вибравши опцію “Видалити” з Chrome.

Нагадаємо, у магазині Google Play були виявлені 35 підроблених антивірусів, які представляють серйозну загрозу власникам пристроїв на базі Android.

Про небезпечну знахідку повідомили експерти компанії ESET. Виявлені антивіруси лише створюють відчуття безпеки, а на справі лише показують користувачам рекламу і відволікають їх імітацією своєї роботи.

Вивчені експертами додатки імітують роботу антивірусу такими методами, як створення “білих” і “чорних” списків додатків, в які потрапляють такі популярні програми, як Facebook, Instagram і Skype.

 

 

вирус додатки кіберполіція хром
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *