2796

Експерти підрахували збитки Росії через нові санкції США

Нові санкції США від 6 квітня проти “друзів Путіна” і пов’язаних з ними великих російських компаній викликали падіння рубля, вартості акцій підприємств і біржових індексів. За прогнозами експертів, ситуація буде тільки погіршуватися, інформує 1NEWS з посиланням на сайт “Центру розвитку” НДУ ВШЕ.

Введення РФ санкцій у відповідь ускладнить становище російської економіки ще сильніше. До таких висновків прийшли експерти “Центру розвитку” НДУ ВШЕ.

Експерти прогнозують зростання відтоку капіталу з Росії на 20 мільярдів доларів – до 49 мільярдів доларів протягом 2018 року. Долар в РФ подорожчає на 3,5-4 рубля (до 60-61 рубля). Ціни поповзуть вгору і інфляція в підсумку вийде за межі цільового рівня Центробанку Росії.

Якщо не буде нових шоків, то ефекти від санкцій США будуть вичерпані протягом одного-двох років, але в цілому, санкції неминуче продовжать надавати “негативний вплив на економічне зростання на більш фундаментальному рівні”, викликаючи обмеження припливу іноземних інвестицій, ускладнення виходу на зовнішні ринки.

В результаті знизиться загальна конкурентоспроможність Росії, що призведе до обмеження довгострокових темпів зростання. Також очікують вимушеного розпродажу активів російських компаній, які потрапили під санкції, а також “значне зростання ризику і відповідне погіршення потоків капіталу”.

За оцінками Центру розвитку ВШЕ, під дією перерахованих факторів очікуване зростання ВВП в 2018 році (при середньорічної ціни нафти в 67 доларів) сповільниться з 1,9% (без санкцій) до 1,7%.

Нагадаємо, Україна продублює американські санкції проти Росії.

 

 

 

експерти збитки санкції
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *