3336

Європарламент відмовився від пластику

У приміщеннях Європейського парламенту заборонили використовувати пластикові пляшки, – повідомляє 1NEWS.

Нові умови будуть запроваджені з літа 2019 року. Дата, відколи пластикові пляшки не доставлятимуться в офіси, визначена з урахуванням того, що чинні контракти з постачальниками води у пластиковій тарі закінчаться після виборів у парламент у травні наступного року.

Минулого року в трьох його офісах в Брюсселі, Страсбурзі та Люксембурзі на засіданнях парламенту та комітетів або на інших офіційних засіданнях було використано близько мільйона пляшок з водою. Витрати на це оцінюються в 1,8 мільйона євро.

У травні Єврокомісія презентувала план заходів зі зменшення використання пластику, який передбачає заборону низки одноразових продуктів із пластику. Йдеться, зокрема, про одноразові посуд та столові прибори, трубочки-соломинки для напоїв, палички для вати і пластикові кріплення для повітряних кульок. Крім того, передбачається обмеження використання пластикових упаковок для їжі, яку продають на винос закусочні, кришок, а також інших продуктів із пластику.

Єврокомісія вимагає, щоб до 2025 року країни-члени ЄС забезпечили використання на 90 відсотків пластикових пляшок, що підлягають переробці. За пластикове сміття, яке не підлягає вторинній переробці, на країни ЄС пропонується накладати штраф у розмірі 80 центів за один кілограм сміття.

Джерело: Німецька хвиля

Єврокомісія Європарламент заборона офіси пластик посуд ЭКОЛОГИЯ
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *