2300

Українських депутатів пропонують саджати до в’язниці на 7 років за кнопкодавство

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування народних депутатів.

Законопроект №8461 надійшов на розгляд профільного комітету, – повідомляє 1NEWS.

У документі пропонується доповнити Кримінальний Кодекс України статтею: “Неособисте голосування народного депутата України, тобто голосування народного депутата України на пленарному засіданні Верховної Ради України за іншого народного депутата України карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років та штрафом у розмірі 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Автором є народний депутат від “Народного фронту”, перший заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець.

“На жаль, таке явище як “кнопкодавство”, тобто голосування народними депутатами України за інших народних депутатів України, існує в українському парламенті вже давно. І ні Революція гідності, ні наступні дострокові перевибори до Верховної Ради України 2014 року не змогли змінити цю ситуацію”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Раніше кримінальну відповідальність пропонували запровадити у 2014 році, але законопроект було знято з розгляду. Також реєструвалися пропозиції щодо внесення змін до Регламенту ВР, зокрема, про запровадження відповідальності за порушення нардепом вимог особистого голосування. Законопроект №1895 від 2015 року був ухвалений у першому читанні у червні 2015 року і очікує на друге читання.

Джерело: Радіо “Свобода”

в’язниця верховна рада голосування депутати законопроект кнопкодавство штраф
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *