3335

На Закарпатті збудують міні-ГЕС, яка може знищити рибу


Будівництво міні-ГЕС на річках Боржава, Тересва, Латориця, Шопурка в Закарпатській області негативно вплине на навколишнє природне середовище і, зокрема, призведе до зниження рибопродуктивності річок.

 

Про це йдеться в листі Державного агентства рибного господарства України на адресу Закарпатської облдержадміністрації, – повідомляє 1NEWS.

“У закарпатських річках Боржава, Тересва, Латориця та Шопурка, де інвестори планують будувати каскади міні-гідроелектростанцій, є рідкісні, зникаючі та занесені до Червоної книги України види риб, у тому числі харіус європейський, лосось дунайський, ялець звичайний, ялець-андруга, пічкур-дунайський тощо. Гідробудівництво на ріках – це потужний зовнішній фактор, який кардинально впливає на екологічний стан водотоків та призводить до зникнення умов існування видів, занесених до Червоної книги України.

Отже, будівництво міні-ГЕС на річках негативно вплине на навколишнє природне середовище, призведе до зниження рибопродуктивності, погіршення видового складу іхтіофауни та виснаження рибних запасів, у тому числі рідкісних, зникаючих, занесених до Червоної книги України риб”,  – йдеться в листі.

Джерело: прес-служба Закарпатської ОДА

будівництво ГЭС екологи Закарпаття риба Червона Книга
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *