3265

Експерти Нацбанку прогнозують підвищення ціни на газ у цьому році на 25%

Національний банк очікує підвищення цін на природний газ в цьому році на 25%, інформує 1NEWS.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

“Ми очікуємо, що зростання цін на газ і комунальні послуги в цьому році буде приблизно на рівні 25%”, – сказав Сологуб.

За словами заступника голови НБУ, вплив цього підвищення на показник інфляції становитиме близько 0,9 процентного пункту.

“Національний банк залишає прогноз інфляції на кінець 2018 року незмінним – на рівні 8,9%. Більш швидке, ніж прогнозувалося, уповільнення інфляції в травні-червні поточного року буде нівельовано в другому півріччі”, – сказав глава НБУ Яків Смолій.

За його словами, на рівень інфляції в другій половині 2018 року і в 2019 році буде тиснути ряд факторів, ефекти яких, на відміну від підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів, повинні бути компенсовані за допомогою інструментів монетарної політики.

Разом з тим, НБУ залишив незмінним прогноз інфляції на кінець 2019 року – на рівні 5,8%. А в 2020 році інфляція сповільниться до 5%.

Голова НБУ підкреслив, що в червні споживча інфляція сповільнилася до 9,9%.

Це сталося завдяки помітному збільшенню пропозиції продуктів харчування в результаті більш сприятливих погодних умов і зростання імпорту.

Також на вартості імпортованих товарів і цінах на товари і послуги зі значною імпортною складовою сприятливо відбилося зміцнення обмінного курсу гривні.

Нагадаємо, в Україні три роки поспіль будуть підвищувати ціни на газ і електроенергію.

 

 

газ експерти ців ціна
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *